Ārstniecības augi un cukura diabēta vēsture

Herbal History of Diabetes

Pārsvarā cilvēki domā, ka 2. tipa cukura diabēts ir mūsdienīga slimība, kas radusies mūsdienu dzīvesveida un jaunāku ģenētisko tendenču rezultātā. Taču apskatīsim sīkāk šīs slimības pārsteidzošo un interesanto vēsturi.

Tiek lēsts, ka pat senie grieķi un ēģiptieši slimoja ar cukura diabētu, jo viņiem tika novērota bieža urinēšana, kas ir viens no galvenajiem šīs slimības simptomiem. Diabēta nosaukums nāk no Grieķijas, tas nozīmē “iziet cauri”, raksturojot situāciju, ka barības vielas iet jums cauri un nonāk urīnā, nevis paliek organismā. Bieži šo slimību pavadošais vārds “mellitus” ir cēlies no grieķu vārda, kas apzīmē medu, un ir saistīts ar cukura klātbūtni urīnā.

Avicenna, pazīstams persiešu ārsts, identificēja slimības primāro un sekundāro formu. Viņš izmantoja īpašu dabīgu līdzekli, lai izārstētu šo slimību – tā saturēja lupīnas, trigonellu un baltā kurkuma sēklas. Līdzīgi arī Tālo austrumu valstīs ķīniešu ārsti sāka šo slimību saukt par “Tang Niao Bing” jeb “cukura slimību”. Viņi bieži to ārstēja ar dažādām žeņšeņa, rūgtās melones (Momordica Charantia), legenārija (Lagenaria Siceraria) un dzeltenās gvajaves kombinācijām.

Indijā ārsti sāka pamanīt, ka dažos biežas urinēšanas gadījumos urīns piesaistīja skudras. Šādā veidā viņi atklāja augsto glikozes saturu cilvēka šķidrumos. Slimības ārstēšanai viņi izmantoja dažādas Ivy Gourd (Coccinia Indica), eikaliptu (Eucalyptus Globules), grieķu sierāboliņa (Trigonella Foenum-Graecum), rūgtās melones (Momordica Charantia) un Indijas azadiraktas (Azadirachta Indica) kombinācijas, ko apvienoja īpašā novārījumā.

Rietumos savukārt parādījās daži bēdīgi slaveni ārstēšanas veidi. Kāds karaliskais ārsts ieteica biežas izjādes ar zirgiem, lai samazinātu urinēšanu, lai gan lielākā daļa cilvēku bija pārliecināti, ka simptomu mazināšanai palīdzēja tieši fiziskās aktivitātes, nevis pašas izjādes. Kad viņš atklāja, ka diēta roku rokā ar biežām izjādēm ar zirgiem sniedza labākus rezultātus, ārsta rekomendācijas mainījās, un ārstēšanas metode tika papildināta ar ieteicamajām ēdienreizēm.

Rīkojieties kā mūsu senči un izmēģiniet kādu senu ārstēšanas līdzekli. Mēs šeit nerunājam par vecmāmiņas pagatavoto vistas zupu, bet gan par dabīgu sastāvdaļu kombināciju, kas atrodama CuraLin. Daudzas no šīm vielām ir atrodamas laika pārbaudītos mēģinājumos izārstēt cukura diabētu, tā nav nekāda kļūda, jo tradicionālā medicīna joprojām lielā mērā ietekmē  farmācijas rūpniecību un alternatīvo medicīnu.

Lasiet par mūsu sastāvdaļām un izlemiet paši, vai tās ir spējīgas nokārtot laika uzlikto pārbaudi.

Mēs nosūtām tikai uz Igauniju, Latviju un Lietuvu. Ja vēlaties nosūtīt preci uz citu valsti, lūdzu, apmeklējiet