Diabēts – prātam ir liela nozīme

Diabetes Brain Blog

Mēs nepārtraukti runājam par cukura diabēta fiziskajiem simptomiem, taču daži no satraucošākajiem simptomiem ir tieši tie, kas ietekmē jūsu smadzenes un domāšanas veidu. Daudzi, kas cieš no 2. tipa cukura diabēta, apgalvo, ka viņi mokās ar emocionālu diskomfortu vai arī cieš no problēmām ar atmiņu un uzmanības noturēšanu. Tas ir tāpēc, ka šī slimība negatīvi ietekmē smadzenes, tieši tāpat kā daudzus citus orgānus.

Cilvēki, slimojot ar cukura diabētu, bieži nopūlas, lai saglabātu savu ķermeni labā fiziskā formā, taču nevajadzētu aizmirst, ka arī smadzenes ir muskulis. Ir svarīgi pievērst uzmanību savai atmiņai un uztverei, īpaši jau kļūstot vecākiem. Vienkārši vingrinājumi un aktivitātes jūsu cīņā ar cukura diabētu var palīdzēt saglabāt jūsu prātu tikpat veselīgu kā jūsu ķermeni.

Lietojiet polifenolus:

Polifenoli ir ķīmisko vielu grupa, kas atrodami dažādos augos un pārtikas produktos, tie ir vitāli svarīgi smadzeņu optimālai darbībai. Zinātnieki ir atklājuši, ka polifenolu lietošana palielina smadzeņu spēju pareizi funkcionēt un atgūties pēc slodzes. Polifenoli ir atrodami dažos tējas veidos un sarkanvīnā, kas satur maz ogļhidrātu, abi šie produkti pozitīvi ietekmē arī cukura līmeni asinīs. Neskatoties uz to, lietojiet tos ar mēru, jo tas, kas var palīdzēt jūsu smadzenēm, bieži vien var kaitēt jūsu asinsritei. Turklāt intoksikācija izraisa simptomus, kas ir līdzīgi augstam cukura līmenim asinīs, ja šie dzērieni netiek lietoti ar mēru.

Spēlējiet Atmiņas spēles:

Ir konstatēts, ka spēles, kuru laikā cilvēkam ir nepieciešams paturēt prātā informāciju, ilglaicīgi ietekmē cilvēka spēju atcerēties. Tā var būt pavisam vienkāršā bērnu “atmiņas” spēle, vai arī jūs varat mēģināt pārbaudīt savas zināšanas par vēsturi, vissvarīgāk ir izaicināt savu prātu. Šādu spēļu gadījumā – jo grūtāk, jo labāk.

Lai gan jūs varat atrast daudz un dažādu spēļu tiešsaistē internetā, zemāk ir apkopotas dažas mājaslapas, kas piedāvā daudzveidīgus vingrinājumus smadzenēm. Veicot neiroloģiskus pētījumus, ir pierādīts, ka šiem vingrinājumiem ir pozitīva iedarbība:

https://www.cognifit.com/
https://www.lumosity.com/
https://www.happify.com/

Ļaujiet sev izkustēties:

Lai gan mēs sākām šo bloga ierakstu, sakot, ka ne tikai jūsu ķermenim ir nepieciešami vingrojumi, tomēr fiziskās aktivitātes lieliski palīdzēs arī jūsu prātam. Veselīga asins plūsma ir vispārējās labsajūtas simbols, un, ja jūs aktīvi pārvietojaties  un liekat sirdij aktīvi pumpēt asinis, jūsu smadzenes būs tikai un vienīgi ieguvējas. Ejiet pastaigās, vingrojiet, un jūs pamanīsiet, ka jūsu domas kļūst skaidrākas un ātrākas, saglabājot jūsu smadzenes tikpat veselīgas kā jūsu ķermenis.

Runājiet ar cilvēkiem:

Ja prāta spēles vai lasīšana nav jūsu iecienītākās nodarbes, neuztraucieties – noskatieties filmu un pārrunājiet to ar kādu. Ir atklāts, ka runāšana ar draugiem un ģimeni ir tikpat stimulējoša cilvēka smadzenēm kā intelektuālākas aktivitātes. Pat ja jūs vienkārši tērzējat tiešsaistes forumā internetā, iesaistīšanās sarunā lieliski izvingrina jūsu neironus. Tas ir viens no labākajiem veidiem, kā novērst gan emocionālās, gan fiziskās problēmas, kas saistītas ar prātu.

Sāciet sarunu ar mums: Mēs vienmēr priecājamies dzirdēt atsauksmes no mūsu klientiem un redzēt, ka mūsu tiešsaistes kopiena internetā atbalsta cits citu ar lieliskām sarunām!

Padariet savu dienu interesantu:

Rutīnas ievērošana ir ieteicama, lai pierastu pie jaunas vietas, taču rutīna var cilvēkam likt aizmirst, kā palikt aktīvam un informētam. Ja esat diabēta slimnieks, ir svarīgi neieslīgt pašapmierinātībā, jo cīņa ar slimību jau ir jūsu pilnas slodzes darbs. Tādēļ palieciet modri, nedaudz pamainot lietas. Izvēlieties citu ceļu, kā nokļūt uz darbu, ieturiet vakariņas vietā, kuru nekad neesat apmeklējis, dodieties ekskursijās pa rajonu, kur dzīvojat. Visas šīs iepriekšminētās lietas var likt jūsu prātam darboties labāk, turklāt visas šīs aktivitātes ir bezgala jautras.

Izmēģiniet dažus no šiem paņēmieniem un dariet mums zināmu, kā jums gāja. Vīna dzeršana, apkārtnes izpēte un spēļu spēlēšana nemaz nav tik sliktas idejas, tāpēc padariet tās par sev tīkamām, jautrām nodarbēm. Turklāt ir ieteicams atrast partneri šīm aktivitātēm. Neļaujiet savam prātam zaudēt savu asumu un izvēlieties jaunus izaicinājumus.

Tas arī pagaidām viss, paldies, ka izlasījāt!

CuraLife komanda

Mēs nosūtām tikai uz Igauniju, Latviju un Lietuvu. Ja vēlaties nosūtīt preci uz citu valsti, lūdzu, apmeklējiet