Sadzīvošana ar cukura diabētu

Dažkārt ar slimības diagnozi ir grūti sadzīvot, taču pozitīva domāšana un motivācijas nezaudēšana palīdzēs vienmēr. Daudzi ietekmīgi un veiksmīgi cilvēki, nemaz tik atšķirīgi no mums visiem, slimo ar 2. tipa cukura diabētu. Sākot ar sportistiem un beidzot ar politiskajiem līderiem, slimības diagnoze var kļūt par kaut kā patiesi lieliska sākumu. Zemāk ir publicēti daži stāsti par cilvēkiem, kas savu slimību pārvērta savas izaugsmes iemeslā.

 

Halle Berija (Halle Berry)

Godalgotā aktrise nezināja par savu slimību līdz 42 gadu vecumam, kad viņa noģība televīzijas šova filmēšanas laikā. Kā tas ir plaši zināms, viņa neļauj slimībai sevi atturēt – viņa ir atteikusies no insulīna, tā vietā viņa lieto pareizu uzturu un nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm. Viņai pašreiz sokas labāk nekā jebkad agrāk, Halle filmējas jaunajā X-cilvēku filmā, kā arī jaunajā populārajā seriālā “Extant”.

 

Toms Henkss (Tom Hanks)

Henks atklāti atzīst, ka viņa uzturā lietotais sliktais uzturs noveda pie viņa 2. tipa cukura diabēta diagnozes. Viņš pastāstīja, kad viņš bijis jaunāks, viņš nezināja, kā veselīgi ēst, piebilstot, ka viņa vienīgā diēta bija “bulciņu noņemšana no čīzburgera”. Mūsdienās Henks joprojām cīnās, lai saglabātu savu ķermeņa svaru zemu, viņš saka, ka svara saglabāšana veselīgā līmenī, ir vienīgā lieta, kas palīdz kontrolēt viņa slimību.

 

Lerijs Kings (Larry King)

Televīzijas zvaigzne bija satriekts, kad viņam tika diagnosticēts 2. tipa cukura diabēts, turklāt viņam jau bija pāri 70 gadiem. Līdz pat 2010. gadam viņš smagi cīnījās, lai spētu dzīvot normālu dzīvi un turpināt savu godalgoto ziņu šovu “Larry King Live”. Viņš apgalvo, ka to dara, ievērojot trīs galvenos principus: ēd viņa mīļākos ēdienus, sporta aktivitātes saglabā jautras un ir ideāls pacients, jo ņem vērā visus speciālistu ieteikumus.

 

Džordžs Lūkass (George Lucas)

Lūkass tika izvēlēts pēc augstskolas, lai piedalītos Vjetnamas karā. Medicīnisko pārbaužu laikā atklājās, ka viņam ir 2. tipa cukura diabēts, atbrīvojot viņu no kara. Lūkass atzīst, ka viņš mēdza slēpt no aktieriem un savas komandas, ka patiesais iemesls viņa biežajām slimībām ir cukura diabēts. Viņš neļāva savai slimībai gūt virsroku un apstādināt viņu, jo viņa ražīgajai filmu karjerai viss vēl tikai bija priekšā.

 

Billija Džīna Kinga (Billie Jean King)

Kinga bija tenisa kortu karaliene, savas karjeras laikā uzvarot 39 nozīmīgos turnīros, mūsdienās viņa tiek uzskatīta par vienu no labākajiem sportistiem vēsturē. Sasniedzot sešdesmit gadu vecumu, viņai tika diagnosticēts 2. tipa cukura diabēts, pateicoties viņas nekontrolējamai ēšanai un pilnīgam fizisko aktivitāšu trūkumam. Pēc tam viņa atkārtoti atklāja savu sportisko pusi, pielietojot savas vecās treniņu metodes, lai kontrolētu šo slimību.

 

Stīvs Redgreivs (Steve Redgrave)

Redgreivs, viens no visvairāk apbalvotajiem Lielbritānijas olimpiešiem, ieguva zeltu piecās sacensībās pēc kārtas. Olimpiskais sportists bija lieliskā fiziskā formā, kad treniņu laikā viņš atklāja, ka cukura līmenis viņa asinīs ir pārsteidzoši augsts – 32. Viņam nekavējoties bija jāsāk lietot insulīnu, taču viņš izstrādāja programmu, ar kuras palīdzību bija iespējams turpināt trenēties. Viņš pat izcīnīja vēl vienu zelta medaļu, slimojot ar šo slimību. Šodien viņš ir “Diabetes UK” goda viceprezidents.

 

Dominiks Vilkinss (Dominique Wilkins)

Pazīstams kā viens no visu laiku izklaidējošākajiem basketbolista spēlētājiem, slimības diagnoze Vilkinsam nāca kā patiess šoks. Viņš uzsāka cīņu ar šo slimību, nomainot savu uzturu, lietojot organiskus, uzturvielām bagātus pārtikas produktus un atsakoties no vairuma (bet ne visiem :)) neveselīgo našķu. Viņš saka, ka ļaut citiem palīdzēt sastādīt tev plānu ir vislabākais veids, kā atbrīvoties no slimības simptomiem.

 

Salma Hajeka (Salma Hayek)

Ar Oskaru godalgotā aktrise nesen atzina, ka viņa slimoja ar gestācijas diabētu – slimību, kas parādās grūtniecības laikā un ievērojami palielina iespēju saslimt ar 2. tipa cukura diabētu. Arī viņai tieši ikdienas uzturs bija galvenā problēma, aktrise vienmēr ēda veselīgi, taču ne pareizos produktus. Cukura diabēts pieprasa ļoti specifiskas ēdienreizes, kurās ir jāizvairās no liela daudzuma saldo pārtikas produktu.

 

Nīls Jangs (Neil Young)

Bijušais grupas “Crosby, Stills, Nash un Young” dalībnieks, šis ražīgais dziedātājs kopš bērnības slimo ar cukura diabētu. Taču tas nav negatīvi ietekmējis viņu un ir ļāvis kļūt par vienu no visu laiku slavenākajiem amerikāņu mūziķiem.

Personīga piezīme – mēs zinām, ka visi mūsu kopienas locekļi jau ir patiesi uzvarētāji! Jūs visi, kas dzīvojat ar cukura diabētu, esat īsti varoņi, neļaujiet šai slimībai definēt jūs. Jūsu cīņa jūs jau ir padarījusi spēcīgākus par citiem. Ja jums ir kāds sapnis, taču to ir grūti sasniegt, padomājiet vēlreiz! Jums ir spēks sasniegt visu, ko vien vēlas jūsu sirds.

Jūs neatšķiraties no augstākminētajiem cilvēkiem, jūs to varat paveikt! Mēs esam laimīgi, ka varam jums palīdzēt gūt panākumus!

CuraLife komanda

Mēs nosūtām tikai uz Igauniju, Latviju un Lietuvu. Ja vēlaties nosūtīt preci uz citu valsti, lūdzu, apmeklējiet