Atbalsts uzturvērtības jomā un 2. tipa cukura diabēts – dod sev iespēju!

Diabetes Nutrition CuraLin CuraLife

Cilvēki visā pasaulē tiecas pēc visaptverošākiem risinājumiem, kā ārstēt visizplatītākās slimības. Cilvēkiem ir jāatceras, ka ārstēšana ar dabīgiem līdzekļiem ir tikpat veca kā pati cilvēce. Kāpēc izvēlēties dabīgo? Droši vien tāpēc, ka lielākā daļa parasto ārstēšanas iespēju izraisa nepatīkamas blakusparādības. Nemaz jau nerunājot par to, ka vairums cilvēku nespēj sasniegt veselīgu cukura līmeni asinīs, lietojot tikai farmaceitiskus medikamentus. Bet vai uztura bagātinātāji spēj palīdzēt kontrolēt 2. tipa cukura diabētu?

Veselīgu maltīšu ieturēšana un regulāra vingrošana ir noderīga cukura līmeņa samazināšanai asinīs, taču tas nav vienīgais veids, kā ir iespējams kontrolēt 2. tipa cukura diabētu. Arī atbalsts uzturvērtības jomā ir būtiska sastāvdaļa veselīga un sabalansēta cukura līmeņa sasniegšanā. Taču pirms runāt par to, kā uztura bagātinātāji var palīdzēt kontrolēt 2. tipa cukura diabētu, mēs aprakstīsim pašu slimību, kā arī tās simptomus un pieejamās ārstēšanas metodes.

Kas ir 2. tipa cukura diabēts?

2. tipa cukura diabēts (iepriekš zināms kā insulīnneatkarīgais cukura diabēts) ir hroniska slimība, kas ietekmē to, kā organisms pārstrādā glikozi – šo organismam tik būtisko “degvielas” avotu. Slimojot ar 2. tipa cukura diabētu, organisms vai nu noraida insulīna (hormona, kas regulē glikozes pārvietošanu uz šūnām) iedarbību vai arī neražo pietiekamu insulīna daudzumu, lai saglabātu līdzsvarotu glikozes līmeni. Ja vēlaties uzzināt vairāk, apskatiet mūsu iepriekšējo bloga rakstu Dzīves izaicinājumi – cukura diabēts.

Kādi ir 2. tipa cukura diabēta simptomi?

2. tipa cukura diabēta simptomi parasti ir saistīti ar augstu glikozes līmeni asinīs. Daži no tiem ir sekojoši:

 • Pārmērīga urinēšana, izsalkums un slāpes
 • Būtisks svara zudums
 • Palielināta uzņēmība pret rauga vai sēnīšu infekcijām
 • Hiperosmolārais sindroms: izraisa neskaidru domāšanu, vājumu, sliktu dūšu, nogurumu, redzes miglošanos un smagākos gadījumos – krampjus un komu.
 • Ateroskleroze: tauku uzkrāšanās artēriju sienās, kas var pavājināt asins plūsmu orgānos un izraisīt nieru mazspēju.
 • Retinopātija. Augsts glikozes līmenis asinīs var sabojāt sīkos asinsvadus tīklenes iekšienē, kas savukārt var pasliktināt redzi un koncentrēšanās spēju.
 • Neiropātija. Būtībā tie ir nervu bojājumi. Tiek bojāti nervi, kas atrodas kājās, izraisot nejutīgumu un sāpes kājās, pašā sliktākajā gadījumā ir nepieciešama amputācija.
 • Pēdu problēmas: uz pēdām parādās jēlumi un tulznas. Āda nolobās, veidojas čūla, kas var tik inficēta.
 • Nefropātija: Ja glikozes līmenis asinīs saglabājas paaugstināts, tas var izraisīt nieru bojājums.

 

Vai uztura bagātinātāji var palīdzēt ārstēt 2. tipa cukura diabētu?

supplement_post

Mēs dzīvojam laikā, kad uztura bagātinātāju nozare krasi attīstās. Vairs nav īsti svarīgi, kas ir produkta sastāvā, bet gan cik labi tas iedarbojas, pēc pircēja domām. Līdzīgi kā cilvēki, arī dabīgie produkti vislabāk darbojas tieši komandā, tāpēc vadošie eksperti cenšas sintezēt organisku materiālu tādā produktā, kas sniegtu efektīvu rezultātu. Kombinācijas un metodes ir ārkārtīgi daudzveidīgas, kas ļauj uztura bagātinātāju nozarei piedāvāt cilvēkiem spēcīgu dziedinošu iedarbību.

Uztura bagātinātāji ir nozīmīgi, lai pārvaldītu 2. tipa cukura diabēta simptomus. Piemēram, viens no iemesliem, kāpēc uzturvielu atbalsts ir tik svarīgs, ir tāds, ka 2. tipa cukura diabēts ir slimība, kas samazina uzturvielas cilvēka organismā. Ļoti augsts glikozes līmenis var iedarboties līdzīgi kā diurētisks līdzeklis, izraisot ievērojamu barības vielu zudumu urīnā. Tādēļ cilvēkiem, kam ir 2. tipa cukura diabēts, visticamāk organismā trūkst svarīgāko ūdenī šķīstošo vitamīnu un minerālvielu.

Vēl viens iemesls, kāpēc uztura bagātinātāji vai piedevas ir būtiski cukura diabēta slimniekiem, ir tas, ka tie ievērojami palielina organismā uzņemto barības vielu daudzumu, kas savukārt palielina organisma spēju izdalīt insulīnu, tādējādi palīdzot saglabāt veselīgu cukura līmeni asinīs.

Uztura bagātinātāji un 2. tipa cukura diabēts

 • Satur vienu vai visas no šīm sastāvdaļām: minerālvielas, ārstniecības augi, vitamīni vai aminoskābes.
 • Tas ir pieejams kapsulas, pulvera, tabletes, želantīna kapsulas, mīkstas kapsulas vai šķidrā veidā.
 • Tiek pārdots kā prece, un tā iegādei nav nepieciešama ārsta recepte.
 • Drīkst lietot kopā ar atsevišķiem recepšu medikamentiem un pat citiem uztura bagātinātājiem.

Uztura bagātinātājos iekļautās sastāvdaļas, kas domātas 2. tipa cukura diabētam:

bitter melon

Rūgtā melone

 

Zināma arī kā Momordica Charantia. Šo augu tradicionāli lietoja Āzijā cukura diabēta ārstēšanā. Tās aktīvās vielas atjauno bojāto aizkuņģa dziedzera šūnu fizioloģisko funkciju, samazina glikozes uzsūkšanos un palielina muskuļu šūnu jutību pret insulīnu.

curcruma

Kurkuma

Zināma arī kā Curcuma Longa. Šis augs pieder ingveru ģimenei un to plaši lieto Āzijas valstīs kā garšvielu. Tradicionālie dziednieki un nesen arī zinātnieku kopienas locekļi atklāja šī auga pārsteidzošos rezultātus cukura diabēta ārstēšanā. Kā liecina veiktie pētījumi, kurkuma aktīvās vielas samazina glikozes līmeni un uzlabo insulīna toleranci.

trigonella

Grieķu sierāboliņš

 

Zināms arī kā Trigonella Foenum Graecum. Trigonella ir augs, kas labi zināms arī kulinārijas pasaulē, tas palīdz uzlabot dažādas veselības problēmas. Zināms arī kā grieķu sierāboliņš, šis augs satur šķiedrvielas, kas uzlabo insulīna ražošanu un atbrīvošanu. Tāpat arī šis augs samazina ogļhidrātu uzsūkšanos no gremošanas trakta.

Swertia Chirata

Svertija (Swertia Chirata)

Svertijai – augam, kas bieži zied ar maziem, skaistiem violetiem ziediem, ir ļoti spēcīga iedarbība. Tā aktīvās sastāvdaļas palīdz aizkuņģa dziedzera šūnām atbrīvot insulīnu, samazināt glikozes uzsūkšanos no gremošanas trakta un uzlabot šūnu glikozes starpšūnu metabolismu.

 

Mūsu misija:

Mēs lepojamies ar savu zinātnisko pieredzi, esam radījuši produktus ar vismodernākajām klīniskajām metodēm un vislielāko uzmanību detaļām, piedāvājot  klientiem dažus no pašiem progresīvākajiem produktiem, kas mūsdienās pieejami tirgū. Lai spētu jums sniegt mūsu visā pasaulē atzītos produktus, mums ir jāapsteidz savi konkurenti, un mēs to spējam panākt, rūpīgi sekojot līdzi zinātnisko pētījumu jaunākajām tendencēm.

Māte daba sniedz mums daudz dabīgas sastāvdaļas, kas var palīdzēt vairākām, ja ne visām slimībām. Iepriekš minētās sastāvdaļas ir 4 no 10 CuraLin (ko piedāvā CuraLife) sastāvā esošajām dabīgām, ātras iedarbības sastāvdaļām, lai nodrošinātu līdzsvarotu un veselīgu cukura līmeni asinīs. Šeit varat uzzināt vairāk par CuraLin sastāvdaļām.

Pareizais uztura bagātinātājs konkrētajai slimībai var nodrošināt ilgstošu risinājumu. Neaizmirstiet izmantot mātes dabas spēku!

Paldies, ka izlasījāt, esiet veselīgi un dzīvojiet līdzsvarā!

CuraLife komanda

Vēlaties izmēģināt CuraLin? Klikšķiniet šeit

Mēs nosūtām tikai uz Igauniju, Latviju un Lietuvu. Ja vēlaties nosūtīt preci uz citu valsti, lūdzu, apmeklējiet