Kāpēc glikozes līmeņa noteikšana asinīs ir absolūta nepieciešamība

Testing Blood Sugar Levels

Apgrūtinoša slimība

Cukura diabēts ir slimība, kas prasa nepārtrauktu uzmanību, slimības ignorēšana ir ārkārtīgi bīstama. 2. tipa cukura diabēta gadījumā cilvēka organisms nepietiekami ražo hormonu insulīnu, kas ir atbildīgs par glikozes pārnešanu no asinsrites pa visu ķermeni. Tas izraisa neveselīgi augstu glikozes līmeni asinīs, izraisot virkni nopietnu simptomu.

Neārstējot šo slimību, jūs pakļaujat sevi riskam iedzīvoties vairākos nopietnos simptomos, kas padarīs jūsu dzīvi par īstu elli. Jums var parādīties miega zudums, vājums, iespējama veselā saprāta pavājināšanās slimības attīstības rezultātā, turklāt paaugstināts glikozes līmenis asinīs liek strauji mainīties asinsrites ātrumam. Cilvēka redze pasliktinās, sajūtas ekstremitātēs tiek traucētas, pasliktinot atsevišķu nepieciešamo ķermeņa funkciju darbību.

Kā iespējams kontrolēt cukura diabētu?

Nav iespējams atkārtot pietiekami daudz reižu, cik svarīgs šīs slimības ārstēšanas aspekts ir sava pašreizējā un pagātnes glikozes līmeņa zināšana. Pastāv daudz veidu, kā ir iespējams pārbaudīt glikozes līmeni asinīs, taču divi visbiežāk sastopamie veidi ir sekojoši: vienkārši pārnēsājamie asins glikozes monitori, kurus visbiežāk lieto tukšā dūšā (piemēram, pēc nakts miega), un otrais ir daudzpusīgāks HbA1c tests, ko veic medicīniskās vizītes laikā, pārbaudot asinis ik pēc 3-4 mēnešiem. Pārnēsājamie glikozes monitori ir uz paša slimnieka sirdsapziņas, jo jums blakus nebūs ārsts, kas mudinās veikt šo testu vai arī palīdzēs jums to izdarīt.

Kāpēc ir nepieciešams pārbaudīt?

Pārbaude ir vienīgais veids, kā noskaidrot, cik labi cilvēks spēj sadzīvot ar savu diabētisko dzīvesveidu. Glikozes līmeni asinīs ietekmē it viss, ko cilvēks dara saistībā ar savu slimību, tā ir galvenā pazīme, cik labi iedarbojas noteiktas ārstēšanas metodes. Nedrīkst aizmirst, ka ikviens cilvēks ir atšķirīgs – tas, kas palīdz vienam, var neiedarboties citam.

Regulāru pārbaužu veikšana ir svarīga ne tikai jums pašam jūsu cukura līmeņa kontrolēšanai, bet arī medicīnas speciālistiem, kas jums palīdz. Glikozes līmeni asinīs vienkārši nav iespējams kontrolēt, ja ārsts nezina jūsu rādītājus. Daudzi slimnieki nesaprot, ka cīņai ar cukura diabētu ir jāpievēršas no vairākiem skatu punktiem un izmantojot dažādas metodes.

Ja jūs ignorēsiet cukura diabēta ietekmi uz katru jūsu rīcību un lēmumu, jums jāuzņemas risks nākotnē saskarties ar daudz lielākām ciešanām. Tas ir komandas darbs, kurā ir iesaistīts jūsu ārsts, ģimene, draugi un, pats galvenais – pats pacients. Visiem ir aktīvi jārīkojas, lai būtu iespējams kontrolēt šo slimību. Glikozes līmeni asinīs ietekmē daudzi faktori, un regulāras pārbaudes ir galvenais veids, kā jūs varat uzzināt, kā šie faktori ietekmē jūsu glikozes līmeni. Iedomājieties, ka esat detektīvs, kurš mēģina atrast nozieguma motīvu, pastāv daudz iemeslu, kāpēc kaut kas notiek, bet, lai atrastu īsto, cilvēkam ir jāiziet cauri mēģinājumu un kļūdu procesam. Uzturs bieži vien nav vienīgais, kas veicina 2. tipa cukura diabētu, tāpat vērā ņemamu ietekmi sniedz arī stress un citas saslimšanas. Neļaujiet sev kļūt par upuri, esiet apzinīgs un aktīvs, regulāri pārbaudiet sevi un atrodiet tos faktorus, kas attur jūs no veselīgas un laimīgas dzīves.

Mēs, CuraLife, lieliski saprotam ar cukura diabētu saistītās grūtības un komplikācijas. Mēs vēlamies padarīt šo procesu pēc iespējas vienkāršāku. Šeit ir pieejami mūsu padomi un informācija, lai jūs varētu darīt to, kas jums patīk, izbaudīt to, ko jūs darāt, un lai jūs vairs nejustos kā cilvēks, kura dzīvi nosaka viņa slimība.

CuraLife komanda

Mēs nosūtām tikai uz Igauniju, Latviju un Lietuvu. Ja vēlaties nosūtīt preci uz citu valsti, lūdzu, apmeklējiet