Ceļošana ar cukura diabētu? Svarīgi padomi, kā sagatavoties vasaras brīvdienām

Travelling with Diabetes

Lielākā daļa cilvēku domā, ka temperatūras izmaiņas un laikapstākļi nav nozīmīgi faktori, runājot par cukura diabētu. Viņi nezina, ka karsts un auksts laiks patiešām ietekmē šīs slimības izpausmes. Ja vēlaties būt pilnībā sagatavots un savā vislabākajā formā, jums jāzina, kā klimats ietekmē cukura diabēta simptomus. Zemāk jūs varat lasīt dažus padomus, kā sagatavoties pavasarim, vasarai un laikapstākļu izmaiņām.

Sirds un cukura diabēts

Temperatūrai paaugstinoties, vispirms jums būtu jāuztraucas par glikozes līmeni asinīs. Ir pierādīts, ka karstā laikā glikozes līmenis asinīs samazinās, tāpēc cilvēkiem, kam patīk izbaudīt saulīti, šis var būt īpaši noderīgs aspekts. Neskatoties uz to, cilvēkiem, kuri jau lieto zāles, kas pazemina cukura līmeni asinīs, ir jāuzmanās no hipoglikēmijas.

Cukura diabēts un dehidratācija

Viens no agrīnajiem diabēta simptomiem ir polidipsija jeb paaugstinātas slāpes. Augsts glikozes līmenis jūsu asins šūnās neļauj nierēm pienācīgi atdalīt cukuru no ūdens. Tas savukārt izraisa vairākas blakusparādības, kas rada nopietnu risku cilvēka veselībai.

  1. Cukura līmeņa paaugstināšanās asinīs, pateicoties organisma pazeminātai spējai izvadīt glikozi caur urīnu.
  2. Dehidratācija izraisa tādu hormonu izdalīšanos, kas kavē insulīna ražošanu, tādējādi vēl vairāk pakļaujot jūsu cukura līmeni riskam.
  3. DKA: Diabētiskā ketoacidoze – ketonu (taukskābju) uzkrāšanās asinsritē, kas var izraisīt nopietnas komplikācijas.

Cukura diabēta slimniekiem dehidratācija ir ne tikai vieglāk iegūstama, bet arī daudz bīstamāka. Iestājoties karstam laikam, visi cilvēki sāk svīst, tāpēc pārliecinieties, ka jums tiek nodrošināta pietiekama šķidruma uzņemšana.

Vingrojumi un brīvā daba

Laikapstākļiem kļūstot siltākiem, ir ideāli pavadīt laiku sauļojoties un dodoties ārā no mājas brīvā dabā. Tomēr tas nozīmē, ka ir svarīgi apzināties, kur jūs plānojat doties un ar kādām aktivitātēm plānojat nodarboties. Ja jūs dodaties pārgājienā, peldēt vai esat ieplānojis lēnu skriešanu, pārliecinieties, ka jums ir līdzi šķidrums, uzkodas un nepieciešamie medikamenti. Turklāt jums nav jājūtas vainīgam, ja dodat priekšroku nodarboties ar fiziskām aktivitātēm atvēsinātās iekštelpās, piemēram, trenažieru zālē vai baseinā, īpaši ļoti karstās dienās.

Ceļošanas padomi

Ceļošana un jaunu galamērķu izpēte ir ne tikai liela jautrība, bet izrādās, ka tā var būt labvēlīga arī cilvēka veselībai. Citu zemju ēdienu baudīšana var būt lielisks veids, kā dažādot savu diētu un izmēģināt jaunas garšas. Tomēr cilvēkiem, kas sirgst ar dažādām slimībām, ir nepieciešama iepriekšēja plānošana un sagatavošanās. Tālāk ir sniegti daži padomi par to, kā parūpēties  par savu veselību, esot prom no mājām.

Ko ņemt līdzi:

  1. Vēstuli no jūsu ārsta: Ja jūs ceļojumā līdzi ņemat kādus īpašus medikamentus vai speciālu medicīnisku iekārtu, būs daudz vienkāršāk, ja jums būs kāds dokuments no jūsu ārsta, kur ir aprakstīta jūsu slimība. Transporta drošības administrācija vai imigrācijas amatpersonas labi apzinās, ka cilvēkiem ar cukura diabētu ir īpašas vajadzības, un viņiem attiecīgi ir izstrādāts speciāls protokols, kā rīkoties šādās situācijās.
  2. Našķus hipoglikēmijas gadījumā: ceļojot jums var nākties saskarties ar gariem braucieniem vai negaidītu transporta līdzekļu kavēšanu, tāpēc neļaujiet savam glikozes līmenim asinīs nokrist pārāk zemu. Tas ir īpaši svarīgi cilvēkiem, kas lieto insulīnu vai citus medikamentus, kas var izraisīt zemu cukura līmeni asinīs. Turiet sev tuvumā dažus augļus, riekstus vai citas garšīgas uzkodas ar zemu ogļhidrātu saturu, lai pārliecinātos, ka esat pietiekami enerģisks.
  3. Personīgo informāciju: tāpat kā ieteikumā par ārsta zīmi, tikpat svarīgi ir pie sevis turēt personīgo apdrošināšanu, kā arī savu kontaktinformāciju. Cilvēki ārzemēs bieži vien nonāk neparedzētos apstākļos; neļaujiet valodas barjerai vai kultūras atšķirībām atturēt jūs no nepieciešamās palīdzības saņemšanas. Pārliecinieties, ka jums ir visa svarīgā informācija un ka to ir iespējams saprast valstī, kuru jūs plānojat apmeklēt.
  4. Glikozes mērītāju – Neaizmirstiet savu glikozes mērītāju! Jūsu cukura līmeņa pārbaude ir obligāta prasība, arī atvaļinājuma laikā.

Taču pats svarīgākais padoms no mūsu puses ir sekojošs: ņemiet vienmēr līdzi savu CuraLin iepakojumu, noglabājiet dažas kapsulas savā somā, makā u. c., tā lai vienmēr šīs kapsulas būtu rokas stiepiena attālumā pēc maltītes. CuraLin parūpēsies par jūsu cukura līmeni, saglabājot to līdzsvarā visu vasaru!

Tas arī viss šodien, CuraLife komanda novēl jums neaizmirstamu vasaru, kas piepildīta ar lielisku laiku un veselīgu cukura līmeni asinīs.

Have tips or questions regarding summer with diabetes? Share it on our Facebook page!

Mēs nosūtām tikai uz Igauniju, Latviju un Lietuvu. Ja vēlaties nosūtīt preci uz citu valsti, lūdzu, apmeklējiet